13924

Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu znajduję się na osiedlu im. Armii Krajowej (d. ZWM), przy  ulicy  Szarych Szeregów 2. Budynek położony jest naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 29, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr VI im. Generała Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka" oraz stadionu sportowego im. Opolskich Olimpijczyków.

Dojazd do przedszkola zapewniają miejsca parkingowe oraz bliskie położenie przystanków komunikacji miejskiej (najbliższy przystanek „Sosnowskiego – Małopolska”) do którego dojeżdżają linie MZK 5, 9, 10, 13, 15 oraz 17.

IMG 20201110 WA0007

Przedszkole otoczone jest zielenią z dużym placem zabaw wyposażonym w urządzenia sportowo – rekreacyjne oraz ogrodem, w którym znajduje się wyznaczone miejsce do prac badawczych, obserwacyjnych i prowadzenia upraw sezonowych.  W bliskim sąsiedztwie znajduje się duży park osiedlowy z górką ze wspaniałym punktem widokowym, placem zabaw oraz alejkami dla spacerowiczów.