Nic nie jest ważniejsze niż dobro i bezpieczeństwo dzieci, a mimo to, krzywdzenie i przemoc nieustannie dotyka wiele z nich.
Każde dziecko zasługuje na bezpieczne dzieciństwo.

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 55  w Opolu są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez wszystkich pracowników Przedszkola na rzecz dzieci. Pracownik Przedszkola traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego indywidualne potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych placówki oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Przedszkola stosował wobec dziecka jakiekolwiek formy przemocy.

Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w Przedszkolu za bezpieczeństwo dzieci do niego uczęszczających.

Do zapoznania się ze standardami ochrony małoletnich przed krzywdzeniem zobligowani są wszyscy pracownicy, rodzice jak i podmioty współpracujące z naszymi dziećmi.
Są szeroko promowane wśród całego personelu, rodziców i dzieci uczęszczających do Przedszkola.
Zapraszamy do lektury Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem Przedszkola Publicznego nr 55 w Opolu.

child 1154951 1280