Przetargi

Nasze Przedszkole prowadzi szereg działań by otrzymać certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie.

Czym jest Przedszkole promujące zdrowie?
Przedszkole promujące zdrowie to takie, które tworzy warunki
i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Standardy przedszkola promującego zdrowie

1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych,
    zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
  2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników
    i rodziców dzieci.
  3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną dzieci i stwarza im warunki do praktykowania w codziennym
    życiu zachowań prozdrowotnych.
  4. Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców
    dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.

Długa droga przed nami, ale się nie zrażamy…
Jesteśmy włączeni już do Opolskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W obecnym roku szkolnym 2019/2020 będziemy się starać o certyfikat wojewódzki! A więc wspólnie działamy!