Przedszkole dla wszytskich przyjazne

Tytuł projektu: Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej.

Okres realizacji projektu: 01.09.2017-30.06.2019

Fundusz: Europejski Fundusz Społeczny

Wnioskodawca: Miasto Opole

Całkowite koszty projektu: 3 529 925,00

Wnioskowana kwota wsparcia: 2 999 925,00

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację oferty dodatkowego wsparcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, ich rodziców oraz nauczycieli z terenu 15 gmin znajdujących się na obszarze Aglomeracji Opolskiej. Projekt zakłada realizację dodatkowych zajęć z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej, terapii z zakresu gimnastyki korekcyjnej oraz terapii z zakresu logopedii. Zadania będą realizowane przez specjalistów zatrudnionych w Mobilnym Centrum Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego. Specjaliści obejmą wsparciem minimum
1 580 dzieci, z 79 przedszkoli.

Kolejnym elementem projektu będzie organizacja projektów edukacyjnych dla minimum 4 000 dzieci. Jeden projekt dotyczy kompetencji społecznych, kreatywności oraz pracy zespołowej. Drugi projekt przewiduje realizację zajęć w pracowniach eksperymentalnych, których celem będzie podniesienie kompetencji kluczowych, w tym innowacyności oraz z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. Łącznie założonych jest 158 projektów edukacyjnych, po 2 projekty na każde przedszkole.

Projekt przewiduje również realizację studiów podyplomowych dla 95 nauczycieli, z zakresu języka angielskiego, neurorehabilitacji, gimnastyki korekcyjnej oraz pedagogik specjalnych (tyflo- i surdo – pedagogiki).

Projekt skierowany jest do 79 publicznych przedszkoli, w tym integracyjnych i specjalnych zlokalizowanych na terenie Aglomeracji Opolskiej:

• Miasto Opole
  • Gmina Łubniany;