Menu naszego przedszkola

Okres przedszkolny to czas intensywnego wzrostu i rozwoju psychofizycznego dzieci. Prawidłowe żywienie dzieci w tym wieku jest warunkiem ich optymalnego rozwoju, utrzymania sprawności fizycznej, intelektualnej oraz emocjonalnej. Zapotrzebowanie na energię, składniki pokarmowe i wodę u dzieci wynika z uwarunkowań związanych z tempem wzrostu i rozwoju dziecka, wiekiem i płcią, a także z oddziaływania czynników środowiskowych.
     Dieta dziecka zdrowego powinna być dietą prawidłowo zbilansowaną, czyli taką, w której obecne są w odpowiednich proporcjach wszystkie składniki pokarmowe: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne. W całodziennej puli energetycznej dziecka udział białka ma wynosić 12%, tłuszczu 32% a węglowodanów 56%.

/tekst źródłowy - "Poradnik intendenta przedszkola"/

Mając na uwadze dobro każdego dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola, jadłospis opracowywany jest z dużą starannością. Wszystkie posiłki przygotowywane są przez panie z kuchni świeżo każdego dnia, z produktów najlepszej jakości. Nigdy nie kupujemy gotowych wyrobów garmażeryjnych. Wszystkie zupy, surówki, kluski, naleśniki, racuchy, desery i wszystkie inne produkty od początku do końca wychodzą spod ręki naszych pań kucharek.

Poniżej prezentujemy wybrane produkty z menu naszego przedszkolaka.

Kanapki na pieczywie pełnoziarnistym

Czerwona kapusta z jabłkiem i cebulą

Marchew tarta z jabłkiem i bananem

Pieczeń Rzymska